خواسته های واقعی چه هستند؟

چطوری می توانیم بفهمیم اهداف و خواسته های ما چه چیزهایی هستند؟

 اولین مورد این است که اغلب چیزهایی خواسته های واقعی و اهدافمان میشوند که آنها را نداریم، مثلا اگر شما خیلی ثروتمند باشید، احتمالا پول اولویت اول یا مهمترین خواسته شما نخواهد بود یا اگر ویلای بزرگی داشته باشید، خواسته شما قطعا داشتن یک خانه نیست، اگر  انها را نداشته باشیم از خواسته های ما خواهند بود.

اگر  رابطه عاشقانه خوبی داشته باشیم احتمالا داشتن رابطه عاشقانه در حال حاضر جز خواسته های ما نخواهد بود، اما اگر رابطه عاشقانه خوبی نداشته باشیم این رابطه جز اهداف مهم ما خواهد شد.

اگر در سلامتی کامل باشیم احتمالا داشتن سلامتی جز اهداف  مهم ما نخواهد بود، اما اگر در حال بیماری باشیم مهمترین خواسته ما سلامتی خواهد بود.

در حقیقت آن چیزی را که ما نداریم را خیلی دوست داریم که داشته باشیم، مثلا پول اگر خیلی داشته باشیم و ثروتمند باشیم، ممکن است که  جز موضوعات خیلی مهم زندگی ما نباشد. اما اگر از لحاظ مالی ضعیف باشیم پول خیلی خیلی برای ما مهم و تبدیل به اهداف مهم ما خواهد شد.

پس اولین خواسته ها و اهداف ما چیزهایی هستند که ما آنها را نداشته و دوست داریم که آنها را داشته باشیم. چیزهایی که ما داریم ممکنه که درجه اشتیاق سوزان انها به مراتب خیلی کمتر از اهداف و خواسته هایی باشه که ما آنها را نداریم.

دورمین مورد

این است که اغلب چیزیهایی خواسته های ما هستند که علاوه از اینکه آنها را نداریم و میخواهیم آنها را داشته باشیم، به ما احساس خیلی خوبی را هم بدهند و یا اینکه فکر می کنیم که اگر آنها را داشته باشیم به ما حس خیلی خوبی را می دهند.

خواسته های واقعی

یک خبر خوب از تونی رابینز

شما می توانید حتی قبل از اینکه  به خواسته ها و اهداف خودتان رسیده و آنها را داشته باشید، آن احساس را داشته باشید.این احساس خوب به هیچ وجه ارتباطی به این ندارد که حتما اول به خواسته های خود برسید و بعد به احساس خوب برسید.

 


با مطالعه این مقاله می توانید معنای خودتان را درباره موفقیت بنویسید


بارها اتفاق افتاده خواسته هایی داشتیم که وقتی به آنها رسیدیم نسبت به آنها احساس خوبی نداشتیم. بارها خودم این احساس را برای خواسته های مختلف تجربه کردم.

بزارید برای شما مثالی بزنم سالها قبل من همیشه دوست داشتم که برای خودم یک ماشین  خارجی داشته باشم، و همیشه وقتی دیگران را سوار  بر این ماشین می دیدم به چشم حسرت به آن نگاه می کردم و  این قضیه برای من یکی از خواسته هایم شده بود و با فکر کردن به آن احساس خوبی بهم دست می داد.

چند مدتی بعد از آن قضیه من توانستم که به آن خواسته خود برسم و متاسفانه آن احساسی که فکر می کردم با داشتن آن ماشین به من دست می دهد را به هیچ وجه حس نمی کردم و تازه پشیمان هم شدم.

هر خواسته ای خواسته های واقعی ما نمی شود.

میخواهم  به شما بگم آن چیزی که همه ما به دنبال آن هستیم احساس خوب و فوق العاده است و شما در هر لحظه این توانایی دارید که خودت این حس خوب را ایجاد کنی به شرطی که واقعا بخوای آن حس را  در درونت ایجاد کنی، گر چه در ادامه به شما گفته خواهد شد که به چه صورت هدفگذاری کنید که به هر خواسته ای که دارید برسید

 

اما باید

در نظر داشته باشیم که برای رسیدن خواسته های واقعی و هدفی مثل داشتن خونه، ارتباطات بیشتر، خانواده، پول،دوست و …… یا هر چیزی که شما میخواهید گام اول این است که باید احساس شما خوب باشد، یعنی داشتن احساس فوق العاده خوب به شما کمک خواهد کرد تا به خواسته های خود برسید و این به این معنی است که با داشتن احساس بد نسبت به خواسته ای، نمی توانید به آن برسید.

خواسته های واقعی ما چه هستند؟

۱- ارتباط بسیار دوست داشتنی با خدای خوبم و همچنین ارتباط صمیمی با ضمیر ناخوداگاه خودم
۲- سللامتی – شادی و ثروتمندی
۳-ارتباط صمیمی و توام با احترام با دیگران
۴- سفر های رویایی به اقصا نقاط دنیا
۵- کسب آزادگی کامل بدور از محدودیت مکانی و زمانی و زندگی سرشار از لذت و کامیابی
۶- یک خانه رویایی با چشم انداز بسیار زیبا به کوههای شمال تهران و درختان سرسبز و با طراوات در مرتفع ترین نقطه
۷- کسب مدرک دکترا در رشته بازاریابی بین الملل
۸- یک ویلای رویای در جوار دریای خزر با منظره رو به جنگل زیبا
۹- یک ماشین مدرن شاسی بلند با آخرین فناوری نوین روز
۱۰- داشتن کسب کار الکترونیکی موفق و درامد ماهیانه حداقل پنجاه میلیون تومان درماه

اقدامک

لطفا همین الان بر اساس روش اسمارت، سه خواسته اصلی زندگی تان را که میخواهید آنها را داشته باشید و به شما حس خوبی می دهند را بنویسید.

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

…………………………………………………………………………………………..

 

مطالعه این مقاله پیشنهاد میگردد:   فلسفه هدف گذاری چیست؟

 

اگر خواندن این مقاله برای شما مفید بود آن را به دوستانتان پیشنهاد دهید.