چرا همه انسانها ثروتمند نمیشوند؟

 

یک – اهداف مالیشان مشخص و واضح نیست:     

 

اگر برای خودتان یک  هدف مالی تعیین نکنید به هیچ چیزی نخواهید رسید و لازمه حتما برای ثروتمند شدن برنامه ریزی مالی دقیق و واضحی داشته و برای رسیدن به آن تلاش کنید مثلا برای خود تعیین کنید که درآمد سالانه خودم را باید امسال به ۱۰۰ میلیون تومان برسانم و حالا آن را به قسمتهای کوچکتر تقسیم و آن را به دوازده ماه تقسیم و برای رسیدن به آن حرکت کنید بعد از رسیدن به این نقطه در پی رسیدن به اهداف بزرگتری باشید حتی با برخورداری از ثروت زیاد باز هم با این روش به تلاش خودتان ادامه خواهید داد.

 

رازهای ثروت

 

 

دو- ثروتمند شدن را برای خودشان تعریف نکرده اند:

 

هر شخصی که میخواهد به ثروت برسد باید دیدگاه خودش را درباره ثروت بداند و آن را با رقم و عدد نشان دهد . اگر همین الان به شما بگویند که تا آخر عمر همه هزینه های شما را از جمله پوشاک، خوراک، قبوض دارایی و آب و برق و گاز، بیمه های مختلف و مسکن وخودرو و…..  تامین میکنند چه حسی به شما دست خواهد داد؟ شاید برخی آن قدر خوشحال شوند که در پوست خود نگنجند اما هستند کسانی که همین سوال را از آنها کرده اند و کوچکترین احساسی نداشته اند به نظرتان چرا …. چون تعریف متفاوتی از ثروت برای خودشان دارند. پس همانطوری که بیان کردیم باید دیدگاه خود را از ثروت و ثروت مند شدن تعریف کنیم.

 

ثروتمند

سه – ثروتمند شدن را مختص قشر خاصی دانسته و آن را برای خود دست نیافتنی میپندارند:

دقیقا مثل این میمونه که من درآمدم سالانه سی میلیون تومن است و میخواهم برای داشتن زندگی رویایی سالانه ده میلیارد تومن داشته باشم خوب این طبیعی است که دستیابی به این هدف را غیر ممکن تصور کنید.

چهار-  عدم قاطعیت و استقامت داشتن :

ثروتمندان بیشتر از همه در کارهای خودشان استقامت و قاطعیت دارند چون میدانند یکی از رموز خیلی مهم است .چرا این مقاله را نمیخوانید؟ موفقیت چیست؟پنج- کار امروز را به فردا موکول میکنند :

این یعنی تعهد نداشتن به کار و اهمال کاری که خیلی ها تا آخر عمرشان میخواهند کاری را انجام دهند اما  دست دست کرده  و همیشه دنبال فردا هستند پس بیاییم از اهمال کاری دست برداشته و برای رویاهای خودمان ارزش قایل و از همین الان شروع کنیم.

 

 

شش- حرف و نظر دیگران خیلی برای شان مهم است :

 

واو این مورد رو من اوایل خیلی باهاش درگیر بودم و همش به فکر نظرات دیگران بودم که نکنه موفق نشم و چیزی بگن و خیلی  از این موارد که باعث شد خیلی از فرصتها رو در زندگی از دست بدم . وقتی به سن کهنسالی میرسیم تازه متوجه میشویم که ما برای دیگران آنقدر ها که فکر میکردیم مهم نیستیم و آن وقت دیگر زمان و قدرت جوانی را نداریم.

 

ثروتمند

هفت- عدم استفاده از مربیان خوب :

برای انجام هر کاری ما نیازمند به مشاوری دلسوز، خبره وکاربلد هستیم که گرم و سرد روزگار را چشیده و از مسیر ها و مشکلات و چالشها طول مسیر آگاه باشد. داشتن یک مربی در زندگی میتونه خیلی سریعتر به موفقیت ما کمک کنه وبرای رسیدن به ثروت دلخواه مسیر را هموار تر میکند . مشاور آگاه کمکمان میکند که مدیریت کار و زندگی را به خوبی انجام دهیم.

 

 

 چرا این مقاله را نمیخوانید؟شناسایی کلیدهای علاقه خودتان :هشت- مارشملو خور بودن : ( کتاب مارشملو خور نباشید جهت مطالعه توصیه میشود)

 دلیل بعدی که مردم در بی پولی بازنشسته می شوند چیزی است که کارشناسان اقتصاد به آن ناتوانی در به تاخیر انداختن لذتهای زندگی می نامند. بیشتر  مردم وسوسه مقاومت ناپذیری در خرج کردن آخرین اسکناس شان دارند. اگر در به تاخیر انداختن این ولخرجی ها ناتوان باشید، و در خرج کردن انضباط نداشته باشید، نمی توانید ثروتمند شوید. اگر زندگی مقتصدانه را به یک عادت تبدیل نکنید، غیر ممکن است به استقلال مالی دست پیدا کنید. 

 

ثروتمند