باورهای مثبت چه تاثیراتی در موفقیت ما خواهند داشت؟ امروز در این مقاله سعی میکنیم به این بپردازیم که آیا باورهای ما هم می توانند نقشی موثر و به سزا در رسیدن به خواسته ها و اهداف ما داشته باشند؟ آیا اگر باور ما نادرست باشد به اهداف خود نمی رسیم؟

در ادامه بحث شما به پاسخ سوالات خود خواهید رسید.

 

مثبت فکر کنید. 

داشتن اعتماد به نفس و باور به توانایی خود در رسیدن به اهداف، نقش مهمی ‌در موفقیت شما دارد. باید باور داشته باشید که می‌توانید به هدف خود برسید. تفکر مثبت داشتن، تشویق کردن خود و تیم‌تان و حمایت شدن از طرف اعضای تیم می‌توانند اراده شما را در مواجه شدن با چالش‌های سخت، تغییرات غیرمنتظره و سایر حوادث قوی کنند.

 

باورهای مثبت

شناسایی باورها مثبت

پس باید دست به کار شوید، جدولی سه ستونی ایجاد کنید که در یک ستون باورهای مثبت من و در ستون دیگر باور های منفی من و در ستون آخری تغیراتی که لازم است در من صورت گیرد را بنویسید و به شناسایی این باور ها و تقویت آنها بپردازید. سپس ببینید باورهایی که سال ها پیش آنها را داشته و با آنها بزرگ شده اید، ولی ممکن است اکنون مانند سدی بزرگ در مقابل شما باشند، تغیر دهید و در نقطه مقابل، باورهایی را برای خود ایجاد کنید که سرعت شما را در رسیدن به خواسته هایتان افزیش دهد. مدادی برداشته و هم اکنون شروع به نوشتن این جدول بنمایید. مدت بیست و یک روز و هر روز ده دقیقه برای این کار وقت بگذارید، آنگاه ببینید چه تغیراتی را مشاهده می کنید.

اقدامک

باورهای مثبت من

باورهای منفی من

تغیراتی که لازم است در من صورت گیرد

مراسم باشکوه رها کردن باورهای منفی

اکنون میخواهیم طی یک مراسم باشکوه برای همیشه از شر افکار منفی که باعث برآوره نشدن آرزوهایمان می شوند، رها شویم! اگر می توانید عود وشمع روشن کنید. یک لباس شیک تمیز بپوشید. حالا برای مراسم آماده شوید! طی یک مراسمی آیینی آتشی روشن کنید اگر در آپارتمان زندگی می کنید، می توانید این کار را روی شعله گاز خانه یا در یک منقل همراه زغال انجام بدهید اما لطفا مواظب نکات ایمنی هم باشید.

حالا فهرستی از افکار منفی که برای رسیدن به اهداف به ذهن تان متبادر میشود را تهیه و آنها را آتش بزنید.و با خودتان عهد ببندید که هرگز از این به بعد، اینگونه در مورد این مسئله فکر نکنید.

 

اقدامک

فهرستی از افکار منفی خود را نوشته و در طی یک مراسم باشکوه انها را به آتش بکشید؟

 

 

مطالعه این مقاله پیشنهاد میگردد:  چگونه به خواسته های خود برسیم

 

کاستی‌ها را بپذیرید. باورهای مثبت داشته باشید.

چالشی که بیشتر افراد با آن مواجه می‌شوند ‌این است که تمایل دارند هر مرحله از کارها را تمام و کمال انجام دهند. گاهی اوقات همین کمال‌گرایی و ترس از شکست، ما را از رسیدن به موفقیت و پیشرفت باز می‌دارد.

هنگامی‌که به سمت هدف در حال حرکت هستید، گاهی اوقات با اشتباهات و موانعی مواجه می‌شوید که لازم است ابتدا آن‌ها را برطرف کرده و سپس به راه خود ادامه دهید. دانستن‌ این قضیه که شکست و اشتباهات، تجربه‌های ‌یادگیری زیادی برای شما ‌ایجاد می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. هر اشتباه کوچک می‌تواند دید شما را به سمت ‌ایده‌های جدید و روش‌هایی باز کند که در حالت عادی نمی‌توانستید آن‌ها را ببینید.

از حرکت کردن به سمت هدف دست نکشید. 

 در ‌این شرایط باید سعی کنید حرکت رو به جلو را به سمت هدف حفظ کنید و هیچ‌گاه از حرکت رو به جلو حتی با بوجود آمدن شرایطی خلاف انتظارتان دست نکشید.

اگرچه ممکن است مسیر حرکت شما تغییر کرده و پیشرفت شما کند باشد، ولی تنها راه رسیدن به هدف، پایداری شما و حفظ حرکت گام‌به‌گام به سوی هدف است. هر بار که شما گام کوچکی برمی‌دارید، در واقع به هدف‌تان نزدیک‌تر می‌شوید. زمانی در مسیر موفقیت هستید که حرکت رو به جلو را حفظ کنید.

کنفسیوس

بزرگترین اشتباه ما در بدون شکست بودنمان نیست، بلکه در قد علم کردن بعد از هر شکست در زندگی ست.

هیچ وقت در زندگی تسلیم نشوید. چه بسا انسان های زیادی بوده اند که بعد از همه این تلاش ها، نتیجه ای را که می خواستند، به دلیل رها کردن مسیر، آفتاب شان طلوع کرده است. یکی از مهمترین اصول برای رسیدن به موفقیت ها، پایداری،استقامت و ایستادگی است.

به سمت اهداف تان حرکت کنید، شما هر چه لازم است داشته باشد را دارید فقط کافی است ادامه داده و به تلاش هایتان ادامه دهید. مطمئنا در آخر شما آنچه را که می خواهید بدست خواهید آورد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

مطالعه این مقاله پیشنهاد می شود: رشد فردی چیست؟