در این مقاله به این میپردازیم که چرا نوشتن اهداف را جدی نمی گیریم؟! و این خیلی خیلی برای رسیدن به اهداف مهم است.

 چرا نوشتن اهداف مهم است

نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می کند. بااینکه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حرکت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد که هر از گاهی اهدافتان را مرور کنید. یادتان باشد، هرچه تمرکز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست که به آنها دست پیدا کنید.

نکاتی برای مکتوب کردن اهداف( چرا نوشتن اهداف را جدی نمیگیریم؟)

  • نوشتن اهداف به شکل مثبت

 برای آنچه که می خواهید کار کنید نه آنچه که می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینکه چرا اهدافمان را می نویسیم این است که دستورالعمل هایی برای ذهن ناخودآگاهمان تنظیم کنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار کارامد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی کند. تنها عملکرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید. همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره به شما در رشدتا بعنوان یک انسان کمک می کند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.

  • نوشتن اهداف با جزئیات کامل

 به جای اینکه فقط بنویسید، “خانه نو”، بنویسید “یک خانه ۳۰۰ متری با سه اتاق خواب، ۲ حمام دستشویی، و چشم انداز کوهستان روی یک زمین ۲۰۰۰ متری؟!

یکبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یک دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن کار کند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر کار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیقتر باشد، ذهن ناخودآگاهتان کارامدتر خواهد شد.اما با این وجود چرا نوشتن اهداف را جدی نمیگیریم؟

 آیا میتوانید چشمانتان را ببندید و خانه ای که در بالا اشاره کردن را تجسم کنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مه ای که روی کوه ها را گرفته نگاه کنید. به باغچه پر از کوجه فرنگی، لوبیا سبز و  درختان سیب را نگاه کنید. می توانید ببینید؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند.

 نوشتن اهداف

  • نوشتن اهداف به زمان حال

 اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند. اگر بنویسید “در آینده ثروتمند خواهم شد” ذهن
ناخودآگاه با این تصور که این کار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.

پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار که واقعیت دارند.

  • بازنویسی اهداف

 وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت کنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی کنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه کنید و مختصر و مفیدشان کنید. یک هفته بعد شاید نیاز باشد که باز اصلاحشان کنید. همینطور به این اصلاح کردن ها ادامه دهید.

 نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا میکند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر می شود.

تحقیقات نشان داده ۹۷ درصد مردم اهداف زندگی شان را مکتوب نمیکنند! چرا نوشتن اهداف را جدی نمیگیریم؟

  این مقاله پیشنهاد میگردد: هدفگذاری حرفه ای و دقیق چیست؟ 

دلایل مکتوب نکردن اهداف 

چرا نوشتن اهداف را جدی نمیگیریم؟

مردم فکر می‌کنند داشتن اهداف چندان اهمیتی ندارد، در واقع فکر می‌کنند با انجام دادن کارهای جزئی و روزمره به دستاوردهای بزرگ وطولانی‌مدت خواهند رسید.

در حالی که اگر شما مقصد حرکت را مشخص نکرده باشید، هر چقدر هم که اتومبیل قدرتمند شما سوخت مصرف و با شتاب حرکت کند، شاید در مسیر برعکس و در حال دور شدن از هدف باشید.

 

  • آنها نمی‌دانند چگونه این کار را بکنند:در این زمینه توضیحات نسبتاً کاملی ارائه شد که اکنون این دانسته‌ها فقط در انتظار دست به کار شدن و عمل شما می‌باشد.

 

  • مردم از شکست می‌ترسند!بسیاری از مردم دوست دارند هدفی بلند و عالی برای خود تعیین کنند.اما نگران آن هستند که مبادا در رسیدن به آن اهداف شکست خورده و مورد سرزنش و ملامت دیگران واقع شوند.

 اقدامک

همین حالا لطفا ۵ هدف را که میخواهید به آن  برسید

در پایین بر اساس ویژگیهای ذکر شده بالا بنویسد.

۱)      …………………………………………………

۲)      …………………………………………………

۳)      …………………………………………………

۴)      …………………………………………………

۵)      …………………………………………………

   پیشنهاد میشود این مقاله مطالعه شده و در زندگی اجرا گردد. چگونه کلیدهای علاقه خود را بشناسیم